XIII Ogólnopolski Miting Pływacki im. Maćka Maika

10-11 października nasi zawodnicy wystartowali w dwudniowym Ogólnopolskim Mitingu Pływackim im. Maćka Maika upamiętniającym jednego z najlepszych w historii Polski pływaka paraolimpijskiego.
Maciek Maik to medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski, a także Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney z 2000 roku, gdzie zdobył trzy medale: złoto – 100 m st. grzbietowym, srebro – 200 m st. zmiennym, srebro – 100m st. klasycznym. Jego rekord świata na 100 m stylem grzbietowym przetrwał sześć lat. Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach 2004 r. nikomu nie udało się pobić rekordu Maćka na jego koronnym dystansie. Stało się to dopiero w Pekinie na IP w 2008 roku.

W pierwszych zawodach nowego sezonu które odbyły się po długiej przerwie spowodowanej pandemią nasz klub reprezentowała 10 osobowa ekipa zawodników którzy wyraźnie podkreślili swoją dobrze wypracowaną formę a świadczyć o tym może ilość zdobytych medali jak i zajęcie Drugiego miejsca Kingi Macury oraz Drugiego miejsca Piotrka Zawiślaka w prestiżowych wyścigach finałowych na 100m grzbietowym! Łącznie nasi zawodnicy zdobyli aż 36 medali!

Medale dla naszego klubu zdobywali:

  • Milena Zawada – 1 srebrny, 1 brązowy
  • Kinga Macura – 3 złoty, 1 srebrny, Finał 100 grzbietowym Drugie miejsce
  • Zuzanna Jackowska – 2 złote, 2 srebrne
  • Julia Niedziołka – 3 złote, 1 srebrny
  • Zuzana Pauliny – 3 złote, 1 srebrny
  • Piotr Zawiślak – 2 złote, 2 srebrne, Finał 100 grzbietowym Drugie miejsce
  • Olaf Zawada – 4 złote
  • Maksymilian Kluska – 2 złote, 2 srebrne
  • Mateusz Macura – 1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe
  • Kamil Górniak – 2 brązowe

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy medali, życiówek oraz świetnej postawy jak na Delfinów 🐬 przystało.

Galerie zdjęć z zawodów można zobaczyć na naszym profilu na facebooku. www.facebook.com/delfincieszyn
IMG_5223
IMG_5216
IMG_5164
IMG_5214
IMG_5172
IMG_5201
IMG_1015
IMG_5164

Kinga Macura

Kinga stawiała pierwsze swoje kroki właśnie z nami. Dziś jest Multi mistrzynią Mistrzostw Śląska.
Kinga Macura
Zawodniczka

Trenuj w najlepszym klubie pływackim! Dołącz do nas.

Treningi z nami gwarantują dużą dawkę świetnej zabawy, uśmiechu i satysfakcji.