Kiss Géza Emlékverseny. Salgótarján, 20.11.2016

W niedzielę 20 listopada ekipa Delfina wystartowała w zawodach pływackich w Węgierskim Salgotarjan. Dzięki nawiązanej współpracy z lokalnym klubem GDSE Salgotarjan mieliśmy szanse zmierzyć się w kolejnych zagranicznych zawodach. Nowe doświadczenie dla zawodników jak i trenerów na pewno zaowocuje w przyszłości. W starciu z ekipami z Węgier, Słowacji oraz Czech nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze zdobywając łącznie 11 medali. A warto nadmienić, że węgierskie pływanie w kategoriach juniorskich stoi na najwyższym światowym poziomie.
Dla naszego klubu medale zdobywali: Kacper Stoszek który zwyciężył w dwóch specjalnych wyścigach na 100 dowolnym oraz 800 dowolnym za które otrzymał złote medale oraz dwa puchary dla zwycięzcy. Dołożył rownież złoty medal na 50 grzbietowym oraz dzięki najlepszemu wynikowi w klasyfikacji FINA został zawodnikiem zawodów za który otrzymał... Trzeci puchar! Bartłomiej Witoszek zdobył złoty medal na 100 klasycznym, zdobył by jeszcze drugi złoty na 50 dowolnym ale poprzez złą interpretacje regulaminu nie został sklasyfikowany mimo wygranej... Zuzanna Pauliny zdobyła dwa brązowe medale na 50 dowolnym oraz 100 klasycznym, Bartosz Loter dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium zdobywając dwa srebrne medale na 50 dowolnym oraz 100 klasycznym. Kinga Macura podobnie jak jej starszy kolega zdobyła dwa srebrne medale na 50 dowolnym oraz 50 grzbietowym. Ostatni medal dołożył Jakub Wojtyna zdobywając srebrny medal na 100 klasycznym.
Wszystkim zawodnikom którzy wzięli udział w zawodach serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że doświadczenie które zdobyli na Węgierskich zawodach przełoży się na kolejne sukcesy sportowe.
Całą galerie zdjęć z zawodów można zobaczyć na naszym profilu na facebooku.
www.facebook.com/delfincieszyn